
Nagerecht
Crumble van de BBQ met appels en kersen
4 personen
75 minuten
Dessert van de BBQ? Ja zeker! Ralph de Kok maakte met onze kersen en appels uit eigen streek deze heerlijke crumble!
Werkwijze
- Steek het houtskool in de barbecue aan en zorg voor een temperatuur van 200°C.
- Ontpit en halveer de kersen en kook ze circa 2 minuten in een pannetje met water en 2 eetlepels van de suiker. Giet af en laat afkoelen.
- Schil de appels met een dunschiller, verwijder het klokhuis en snijd de appel in blokjes van circa 1 ½ cm. Bestrooi met de kaneelpoeder en 1 eetlepel suiker, besprenkel met het citroensap en schep goed om. Bewaar de appelblokjes afgedekt in de koelkast.
- Kneed in een mengkom de boter, bloem, amarettikruimels en het amandelmeel met de vingers door elkaar zodat een kruimeldeeg ontstaat. Meng tenslotte de resterende eetlepel suiker door het deeg.
- Verdeel de appelblokjes over 4 ovenschaaltjes en leg hier een laagje kersen op. Bestrooi met een gelijkmatig laagje kruimeldeeg.
- Zet de ovenschaal(tjes) met appel-kers crumble op het rooster. Verwarm circa 60 minuten tot de crumble mooi goudbruin is.
- Serveer met een lekkere vanille vla!
Maken die hap! – Ralph de Kok
- 125 gram verse kersen
- 4 eetlepel suiker
- 2 kanzi appels
- ½ theelepel kaneelpoeder
- sap van 1 citroen
- 75 gram boter (in blokjes)
- 90 gram bloem
- 15 gram amandelmeel
- 15 g amarettikruimels
- 1 fles Vrolijke Koe Vanille vla
- 4 maraquins (ovenschaaltjes)