
Maak je eigen gezonde tapas gerechtjes
Het eten van ‘tapas’ of ‘pinchos’ komt van oorsprong uit Spanje. Daar worden ze in cafétjes, laat in de avond gegeten bij een lekker glaasje wijn of bier. In de middag wordt in Spanje namelijk al vaak een voor-, hoofd- en nagerecht gegeten, waardoor de kleine gerechtjes in de avond vooral al snackje gegeten worden. De eerste keer als je in Spanje bent, is het daarom goed om je te realiseren dat je je eetpatroon een beetje moet opschuiven.
Gezellig, samen tapas!
Thuis eet ik regelmatig tapas. Het liefst op zondagavond. Je hebt eigenlijk geen zin om te koken, maar je wilt wel graag wat lekkers en gezonds op tafel zetten. Een aantal kleine hapjes die je gezellig kunt delen. Niet echt de traditionele Spaanse tapas, maar kleine gerechtjes van restjes die je nog in de koelkast hebt staan. Zo hoef je ook niets weg te gooien. Ik zet de hele tafel vol en iedereen kan van alles wat pikken. Gezellig!
Bietjestapenade met feta
Bietjes zijn hartstikke populair. In veel restaurants en ook in de supermarkt zie je steeds meer gerechten en producten met biet. Dat is niet voor niets. Deze vergeten groente bevat namelijk veel vitaminen, antioxidanten en nitraat. Nitraat zorgt ervoor dat je bloeddruk wat kan dalen. Probeer daarom eens deze lekkere, mooi roze gekleurde bietjestapenade. Lekker bij gebakken of gekookte vis, haring en gerookte forel!
Ingrediënten (4 personen)
- 3 gekookte bieten (gepeld, in stukken)
- 2 sjalotjes (gesnipperd)
- 100 gram feta
- 1 eetlepel mosterd
- 1 eetlepel citroensap
- circa 2 eetlepels olijfolie
Werkwijze
- Pureer de sjalot met de rode biet, feta, mosterd, citroensap en olijfolie tot een grove tapenade.
- Voeg zout en peper naar smaak toe.
Smakelijk!
Gegrilde auberginepakketje
Nog zo’n gezonde groente. Zo zie je maar dat je groente op een gemakkelijke en leuke manier kunt eten, in plaats van bijvoorbeeld een salade.
Benodigdheden
- bakplaat met bakpapier
- aluminiumfolie
Ingrediënten (4 personen)
- 2 aubergines (in lange dunne plakken)
- 50 milliliter olijfolie
- 50 gram rucola of
- 50 gram spinazie
- 125 gram tomatentapenade
- 100 gram mozzarella (in dunne plakken)
Werkwijze
- Verwarm de oven voor op 200°C.
- Bestrijk de aubergineplakken met olijfolie. Verhit een grillpan. Rooster hierin de plakken circa 3 minuten per kant.
- Leg aluminiumfolie klaar voor het maken van de pakketjes.
- Leg 2 of 3 plakken kruislings op elkaar en leg in het midden een pluk rucola of spinazie, tomatentapenade en een plak mozzarella.
- Vouw de pakketjes dicht en steek ze vast met een prikker.
- Zet ze naast elkaar op de bakplaat 10 minuten in het midden van de oven.
Variatie
Vervang aubergine door courgette en tomatentapenade door humus met rode peper.
Tot slot kun je bijvoorbeeld nog wat olijven, druiven, worteltjes of cherrytomaatjes bij de rest van de tapas serveren.
Que aproveche!
Ga jij deze homemade tapas proberen?