Proef het Zuiden
  • Zuid
  • Vers
  • Genieten
  • Gezond
  • Recepten
  • Pasen
  • Jan Linders

Ontbijt als een keizer

Door Danielle

Er is een spreekwoord dat zegt: ‘ontbijt als een keizer, lunch als een koning en dineer als een bedelaar’. Dat geeft het belang weer van een goed ontbijt.

Opstarten van het lichaam

Het ontbijt is de eerste maaltijd nadat je opstaat. Je lichaam heeft het de hele nacht zonder eten moeten doen en heeft weer voedsel nodig om te kunnen functioneren en presteren. Uit onderzoek blijkt dat je jezelf letterlijk tekort doet als je het ontbijt overslaat. En dat tekort kan je de rest van de dag ook niet meer inhalen.

Ontbijten is gezond!

Een goed ontbijt is dus belangrijk in een gezond eetpatroon. Het zet de spijsvertering en je darmen aan het werk en stimuleert de stoelgang. Daarnaast levert een ontbijt je de broodnodige energie voor voldoende concentratie op het werk of op school. Bovendien is het belangrijk voor het houden van een gezond gewicht: grote kans dat als je niet ontbijt, je later op de ochtend gaat snoepen of snacken.

Bye, bye hongeraanvallen

Een gezond ontbijt voorziet het lichaam van alle vitale voedingsstoffen en energie. Hierdoor blijft de suikerspiegel makkelijk binnen de ideale waarden. Dit helpt gedurende de dag het verlangen naar koolhydraatrijke voeding te verminderen.

Op deze manier blijft de eetlust beter onder controle en verdwijnen de hongeraanvallen naar bepaalde koolhydraten zoals snacks, koek, chocolade, gebak, junkfood en frisdrank. Het lichaam blijft in balans en kan zijn eigen opgeslagen vet voor meer energie gaan gebruiken.

Bah, ontbijten in de ochtend

Na dit verhaal zal je begrijpen dat ik iedereen adviseer om goed te ontbijten. Zelf heb ik van kleins af aan al moeite heb met vast voedsel in de ochtend, maar daar heb ik oplossingen voor:

  • Ik maak graag een smoothie van groente en fruit. Drinken gaat namelijk beter dan eten.
  • Yoghurt of kwark met wat fruit gaat er altijd goed in. Lekker fris!
  • Havermout vind ik ook smakelijk in de ochtend en ik zit er lang vol van.
  • Ik neem echt de tijd voor het ontbijt. Ik sta dus op tijd op om mijn eten niet snel weg te hoeven werken.

Hoe ziet jouw volgende ontbijt eruit?

back2school & workontbijt

Ook interessant

Vers

Het heerlijk avondje… met gezonde gourmet!

Vers

Een ei pocheren is een eitje met deze tip!

Vers

Hoe bereid je de lekkerste asperges

Vers

Havermout op 3 manieren

Voorjaarsgroenten bij Jan Linders
Vers

Lente: verse groente en nieuwe energie!

Vers

Vershoudtips voor asperges

Danielle

Danielle

Hoi, ik ben Danielle! Ik ben de gezondcoach van proefhetzuiden.nl en opgeleid tot gewichtsconsulente. Bij Thermae 2OOO ben ik sinds 2010 werkzaam op de leefstijlafdeling waar ik voedings- en leefstijladvies, massages en aquafitness geef. Ik ben gek op gezond eten en bewegen en probeer jou hierin mee te krijgen!

Meer artikelen van Danielle

Deel dit artikel

Waar ben je naar op zoek?

  • JL-Google-Local-ad-314x314-2022-2.jpg
  • JL-Banner-Proef-het-zuiden-314x350-2023-1.jpg
  • JL-Banner-Proef-het-zuiden-314x350-2023-3.jpg
  • JL-Banner-Proef-het-zuiden-314x350-2023-5.jpg
  • JL-Banner-Proef-het-zuiden-314x350-2023-4.jpg
  • JL-Banner-Proef-het-zuiden-314x350-2023-6.jpg
Proef het Zuiden

Proef het Zuiden is een initiatief van Jan Linders.

Copyright 2018 | Privacy & Cookies | Contact | Over Proef het Zuiden | Partner worden?