Proef het Zuiden
  • Zuid
  • Vers
  • Genieten
  • Gezond
  • Recepten
  • Jan Linders

Wij houden van prei

Door Tefke van Dijk

Met zijn lange witte steel en groene ‘pruikje’ is het een echt icoon: de Prei! Prei is een echte Nederlandse groente, die veelal wordt geteeld in Noord-Brabant en Limburg. Ik vind hem vooral erg lekker, veelzijdig en bij mijn kinderen valt hij ook goed in de smaak. Daarom pak ik altijd wel een paar preitjes mee uit de supermarkt. Ik gebruik prei in veel verschillende gerechten; ik maak er soep van, gebruik hem in roerbakgerechten en snijd hem zelfs rauw in een salade.

Vette groente met vezels en vitaminen

Prei bevat veel vezels, voedingsstoffen en weinig calorieën. Het is een van de weinige groente die een beetje vet bevat. Wees gerust, het zijn juist die ‘goede’ vetten die helpen hart- en bloedvaten gezond te houden. Dat maakt prei dus goed voor de bloedsomloop, maar de groente heeft ook een positieve werking op de stoelgang en ons immuunsysteem. Overigens zitten de meeste vitamines en mineralen in het donkergroene gedeelte van de prei. Probeer dus zoveel mogelijk van de prei te gebruiken!

Prei is lekker lang houdbaar

Nog een voordeel van prei: je kunt het een paar weken bewaren in de koelkast. Erg handig, want zo heb ik altijd verse groente in huis. Vaak verwerk ik prei als basisgroente in een pastagerecht, maar omdat de kinderen er zo dol op zijn ben ik toch eens op zoek gegaan naar andere recepten met prei. Altijd goed om te kunnen variëren met een favoriete groente. Ik vond laatst een makkelijk en lekker recept voor een prei-visschotel. Wedden dat de kinderen binnenkort een nieuw lievelingsgerecht hebben?

Prei-visschotel

Lekker met aardappelpuree of rijst!

Ingrediënten voor 4 personen:

  • 2 eetlepels olijfolie
  • 1 ui (fijngesnipperd)
  • 1 teentje knoflook (fijngesnipperd)
  • 1 theelepel Provençaalse kruiden
  • 1.5 eetlepels mandarijnrasp
  • 2 mandarijnen (sap)
  • 400 gram tomatenblokjes
  • 100 milliliter kookroom
  • 1 kilogram prei (in stukken, schoongemaakt)
  • 500 gram witvisfilets
  • 2 sneeën wit brood (geroosterd, zonder korst)
  • 1 eetlepel verse rozemarijn
  • 2 eetlepels boter

Bereiding

  1. Verwarm de oven voor op 200°C.
  2. Verhit 1 eetlepel olie in een pan en fruit hierin de ui, knoflook, kruiden en 0.5 eetlepel mandarijnrasp.
  3. Voeg het mandarijnsap, de tomatenblokjes en de kookroom toe aan de pan en breng aan de kook. Breng op smaak met zout en versgemalen peper.
  4. Verhit de rest van de olie in een pan en fruit hierin de prei.
  5. Schep de tomatensaus in de ovenschaal. Verdeel de prei erover en leg de vis erop.
  6. Maal voor het kruim het brood, de mandarijnrasp, de rozemarijn, zout en versgemalen peper in een keukenmachine.
  7. Verdeel het broodkruim over de vis en verdeel de boter in blokjes erover.
  8. Bak de schotel circa 20 minuten in de oven.

Voedingswaarde per persoon

  • Energie: 405 kcal
  • Koolhydraten: 26 gram
  • Eiwit: 30 gram
  • Vet: 18 gram
  • Waarvan verzadigd: 8 gram

 

witvis

Ook interessant

Vers

Het heerlijk avondje… met gezonde gourmet!

Vers

Een ei pocheren is een eitje met deze tip!

Vers

Hoe bereid je de lekkerste asperges

Vers

Havermout op 3 manieren

Voorjaarsgroenten bij Jan Linders
Vers

Lente: verse groente en nieuwe energie!

Vers

Vershoudtips voor asperges

Tefke van Dijk

Tefke van Dijk

Tekstschrijver Tefke van Dijk wil haar kinderen iedere dag voedzame maaltijden voorschotelen, met voldoende groente en fruit. Daarvoor gebruikt ze vooral haar gezonde verstand en opvoedkundige vaardigheden. Ze zit veel op de fiets en trekt graag de natuur in met de kinderen. In haar verhalen lees je hoe ze haar drukke gezinsleven probeert te combineren met een gezonde levensstijl.

Meer artikelen van Tefke

Deel dit artikel

Waar ben je naar op zoek?

  • JL-Google-Local-ad-314x314-2022-2.jpg
Proef het Zuiden

Proef het Zuiden is een initiatief van Jan Linders.

Copyright 2018 | Privacy & Cookies | Contact | Over Proef het Zuiden | Partner worden?